שנאי הפצה של 2500kVA: קיבולת עומס יתר מרבית עם קירור ONAN/ONAF

May 13, 2026

השאר הודעה

עבור מפעלי תעשייה, מרכזי נתונים ומתחמים מסחריים גדולים, השנאי הפצה 2500kVAהוא נכס קריטי. אבל כששיאי הקיץ מגיעים או קווי ייצור מתרחבים, כל מהנדס שואל:כמה עומס יתר יכול באמת להתמודד השנאי 2500kVA שלי?

 

התשובה טמונה בשיטת הקירור שלו-במיוחדקירור משולב ONAN/ONAF.

 

כיצרנית שנאים מקצועית עם למעלה מ-18 שנות ניסיון בייצוא,GNEEמתכננת ומספקת יחידות של 2500kVA המשיגות בבטחהקיבולת נוספת של 25–33%.מבלי לשנות את דירוג לוחית השם.

 

מדריך זה מסביר את-המגבלות העולם האמיתי, בחירת החומר, תכנון הממדים והבחירה הנוחה כדי לעזור לך למקסם את ההשקעה שלך.

 

info-580-317

שנאי הפצה 2500kVA

 

ONAN לעומת ONAF קירור - מאיפה מקור הכוח מגיע

 

 

רוב שנאי הפצה מודרניים של 2500kVA בנויים עם קירור דו-שלבי-: ONAN לעומס בסיס ו-ONAF לביקוש שיא.

 

  • ONAN (שמן טבעי, אוויר טבעי).אין מעריצים; שמן חם עולה באופן טבעי לרדיאטורים שבהם האוויר הסביבתי זורם באופן פסיבי. קיבולת רציפה בסיס: 2500kVA. הטוב ביותר עבור עומסים קבועים וסביבות שקטות (בתי חולים, תחנות משנה למגורים).

 

  • ONAF (נפט טבעי, חיל האוויר).אותה זרימת שמן, אבל מאווררים דוחפים אוויר מעל הרדיאטורים, ומוציאים חום הרבה יותר מהר. קיבולת עומס יתר עם מאווררים דולקים: בדרך כלל 3125–3333kVA (עלייה של 25–33%). הטוב ביותר עבור פסגות תעשייתיות, אקלים חם וגיבוי חירום.

 

ONAN Vs ONAF Cooling

עומס יתר בטוח מרבי - הנחיות הנדסיות

מצב קירור קיבולת רציפה חירום-קצר (אופייני)
ONAN בלבד 2500 kVA 2750 kVA (2 שעות) / 3000 kVA (שעה אחת, סיכון הזדקנות מואץ)
ONAF התארסה 3125 kVA 3300 kVA (2 h) / 3500 kVA (1 h, סביבה<30 °C)

 

ערכים אלו מהווים מדריך אינדיקטיבי. לפי IEC 60076.7, עומס יתר-למשך הקצר המותר תלוי בעומס קדם-, טמפרטורת הסביבה וקבוע זמן תרמי - בדרך כלל עד 1.3–1.5 × מדורג למשך 1–2 שעות בתנאים מוגדרים. מגבלות טמפרטורה לפי IEC 60076-2: עליית טמפרטורה ממוצעת מפותלת פחות או שווה ל-65 K, שמן עליון פחות או שווה ל-60 K. לעומס יתר דינמי בטוח, נטר את טמפרטורות הפיתול והשמן בזמן אמת; לעולם אל תחרוג מהגבולות ללא הערכה תרמית.

 

פיתולי נחושת לעומת אלומיניום - מה מתאים לשנאי 2500kVA שלך?

 

 

כאשר מציינים אשנאי הפצה 2500kVA, חומר מוליך משפיע ישירות על עלות, גודל ויעילות.

 

פיתולי נחושת - עלות גבוהה יותר, ביצועים טובים יותר

  • מוֹלִיכוּת:נחושת מוליכה ~40% יותר מאלומיניום.
  • יתרון בגודל:יכול להיות שנאי 2500kVA נחושת-15-20% קטן יותרבטביעת הרגל ובמשקל.
  • כּוֹחַ:עמידות טובה יותר במעגל קצר- – קריטי עבור רשתות תעשייתיות עם תקלות תכופות.
  • תוחלת חיים:נחושת אינה זוחלת או מתרופפת במשך עשרות שנים.

 

פיתולי אלומיניום - עלות ראשונית נמוכה יותר

  • עֲלוּת:בְּדֶרֶך כְּלַלזול יותר ב-30-35%.מאשר נחושת עבור אותו דירוג של 2500kVA.
  • חִסָרוֹן:נדרש חתך גדול יותר- - גורם ל-שנאי מגושם יותר(מוסיף ~300-400 מ"מ לאורך).
  • לְהִסְתָכֵּן:דורש חיבורים מוברגים מושלמים; אחרת, התרחבות תרמית עלולה לגרום להתרופפות.

 

טבלת השוואה מהירה (2500kVA, 11/0.4 קילוואט, 50 הרץ)

פרמטר (2500kVA, 11/0.4 קילוואט, 50 הרץ) נְחוֹשֶׁת אֲלוּמִינְיוּם
מוֹלִיכוּת גבוה בכ-40% מאלומיניום בָּסִיס
טביעת רגל / משקל קטן וקל יותר ב-15-20% (כ. 4200 ק"ג) מגושם יותר (כ. 5100 ק"ג, +300–400 מ"מ)
חוזק-קצר מְעוּלֶה לְמַתֵן
עֲלוּת גבוה יותר (מדד מחיר ~1.4x) זול ב-30-35% (פי 1.0)
ההתאמה הטובה ביותר תעשייתי, מרכז נתונים פרויקטים כפריים, תקציביים (חיבורים מוברגים חייבים להיות מושלמים)

 

מידות ודיור - האם שנאי 2500kVA יתאים לתחנת המשנה שלך?

 

 

לקוחות GNEE רבים שולחים תמונות של "בתי לבנים" קיימים או תחנות משנה טרומיות קומפקטיות ושואלים:האם יכול להתאים כאן שנאי 2500kVA?התשובה תלויה בשיטת הקירור ובבחירת החומר.

 

2500kVA Transformer DESIGN

מידות שנאי טיפוסיות של 2500kVA (נחושת, ONAN/ONAF מוכן)

רְכִיב מֶשֶׁך רוֹחַב גוֹבַה
מיכל (ללא רדיאטורים) 2000 מ"מ 1200 מ"מ 1800 מ"מ
עם רדיאטורים של ONAN 2400 מ"מ 1600 מ"מ 2200 מ"מ
עם אוהדי ONAF שנוספו +100 מ"מ אוֹתוֹ +50 מ"מ

 

דרישות אישור מינימום לתפעול בטוח

  • זרימת אוויר:לְפָחוֹת800 מ"ממכל הצדדים לקירור ONAN;1000 מ"מבצד המאוורר עבור ONAF.
  • בלימת שמן:אפשר מקום לקיר או מגש טפטוף (בדרך כלל 110% מנפח השמן - ~3000 ליטר ליחידה של 2500kVA).
  • פתיחת דלת:אם נכנסים ל"דיור", הדלת חייבת להיות לפחותגובה 2500 מ"מ × רוחב 1800 מ"מ.
  • אוורור:אפילו עם ONAF, החדר זקוק לרפפות יניקה ומאווררי פליטה - אחרת אוויר חם מוחזר והקירור נכשל.

 

הערות גודל וחיסול

  • אפשר לפחות 800 מ"מ מרווח של זרימת אוויר מכל הצדדים עבור ONAN; 1000 מ"מ בצד המאוורר עבור ONAF.
  • בלימת שמן: קיר או מגש טפטוף בכ-110% מנפח השמן (בערך 3000 ליטר ליחידה של 2500kVA).
  • אוורור חדר עם תריסי כניסה ומאווררי פליטה הוא חובה גם עם ONAF.

 

שמן מינרלי לעומת שמן אסתר - בחירת הנוזל הדיאלקטרי הנכון

 

 

סוג השמן משפיע על בטיחות האש, הסיכון הסביבתי ותוחלת החיים של השנאים. עבור אשנאי הפצה 2500kVAפועל תחת עומסי ONAN/ONAF, הנה המדריך שלך.

 

שמן מינרלי - הבחירה הסטנדרטית

  • יתרונות:העלות הנמוכה ביותר, חוזק דיאלקטרי מעולה, זמין באופן נרחב.
  • חסרונות:נקודת אש נמוכה (~160 מעלות) - סיכון גבוה בבית או ליד חומרים דליקים.
  • הטוב ביותר עבור:תחנות משנה חיצוניות, אזורים מרוחקים או היכן שהתקציב הוא עיקרי.

 

אסטר טבעי (FR3) או אסטר סינטטי

  • יתרונות: Fire point >נוזל 300 מעלות (K-class), מתכלה, מאריך את חיי בידוד הנייר ב-5-8 שנים.
  • חסרונות:יקר פי 2-3 משמן מינרלי, צמיג יותר (זרימה טבעית איטית יותר - דורש רדיאטורים מעט גדולים יותר).
  • הטוב ביותר עבור:מתקנים מקורים, קניונים, בתי חולים, אתרים רגישים לסביבה.

 

טבלת בחירה מהירה

נוֹזֵל נקודת אש מתכלה הכי טוב עבור  
שמן מינרלי בערך 160 מעלות לֹא תחנות משנה חיצוניות, תקציב-אתרים ראשונים  
נוזל אסטר טבעי >300 מעלות (מחלקה K-) כֵּן מקורה, קניונים, בתי חולים, אתרים רגישים לסביבה  
אסטר סינטטי בערך 310 מעלות חֶלקִי יישומים פנימיים עם בטיחות-אש- גבוהה  

 

בין אם תבחראונןלשם הפשטות אוONAFלגמישות שיא, השנאי הפצה 2500kVAיכול לספקעד 3333kVAכאשר צוין ומופעל כהלכה. פיתולי נחושת נותנים לך טביעת רגל קטנה יותר; אלומיניום חוסך עלות מראש. שמן מינרלי עובד בחוץ; שמן אסטר מגן על אנשים ועל כדור הארץ.

 

אל תנחש את מרווח העומס שלך.שלח ל-GNEE שלךפרופיל עומס, טמפרטורת סביבה ותמונות תחנות משנה. המהנדסים שלנו יענו תוך 8 שעות עם:

  • A טבלת חישוב עומס יתר מותאמת אישית(ONAN לעומת ONAF עבור האתר הספציפי שלך)
  • ציטוט נחושת מול אלומיניום+ ציור ממדים
  • המלצה על שמן מינרלי מול אסטרמבוסס על סכנת שריפה

 

קבלו הצעת מחיר

 

שאלות נפוצות

 

כמה שמן יש בשנאי 2500 kVA?

שמן השנאי של שנאי 2500 kVA, 13.8kv פד-מותקן הוא383 גל. 2500 משקל שנאי kva הוא בערך 13889 פאונד. בדרך כלל 1 x 40 HQ יכול להעמיס 4 יחידות 2500kva, 13.8 kV pad-רכוב שנאי לצפון אמריקה.

 

כמה שוקל שנאי 2500kva?

משקל שנאי 2500 kva הואבערך 13889 פאונד. בדרך כלל 1 x 40 HQ יכול לטעון 4 יחידות 2500kva, 13.8 kV pad-רכוב שנאי לצפון אמריקה.

 

כמה קילוואט יכול להתמודד עם שנאי 2500kVA?

זה תלוי בגורם הספק: כ-2125 קילוואט ב-PF 0.85; 2500 קילוואט ב-Unity PF.

 

מהו זרם העומס המלא-ב-480 וולט?

בערך 3007 A (תלת-פאזי); בערך 10416 A ב-240 V; בערך 2406 A ב-600 V.

 

מהי היעילות האופיינית?
היעילות היא לרוב יותר מ-99%, ולעתים קרובות עומדת בתקנות העיצוב האקולוגי-גלובליות או עולה עליהן (כגון DOE 2016).

 

האם יכול להיות עומס יתר?

כן, עומסי יתר-לטווח קצר של עד 1.3–1.5 × בקירוב אפשריים לפי הנחיית IEC 60076.7 עם ניטור טמפרטורה; פעולה-לטווח ארוך מעל לוחית השם מאיצה את הזדקנות הבידוד.

שלח החקירה